Pytanie:
Jakie przepisy obowiązują w przypadku zatrzymania przez nieoznakowany samochód policyjny / policjanta pod przykrywką?
Adam
2015-05-27 11:21:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż nigdy mi się to nie zdarzyło, czytałem i słyszałem o ludziach jadących po drogach, a następnie sygnalizowanych (w jakiś sposób, zwykle czerwonymi i niebieskimi), aby zatrzymali się po bilet, a samochód robiący to nie jest To nie jest zwykły samochód policyjny dla tego obszaru, ale zamiast tego nieoznakowany samochód.

Czy jesteś prawnie zobowiązany do zatrzymania się na ten nieoznakowany samochód, tak jak w przypadku zwykłego samochodu policyjnego? Jakie przepisy wspominają lub opisują tę sytuację (w jakimkolwiek stanie)? Jeśli jest to wymagane, skąd masz wiedzieć, czy radiowóz jest legalny?

Policja stanowa Connecticut ma * tylko * nieoznakowane samochody (ich krążowniki są szare z paskiem świetlnym). Policjant musi jednak pokazać odznakę lub być w mundurze. Poza tym nieoznakowane samochody są bardzo, bardzo powszechne w przypadku egzekwowania przepisów ruchu drogowego w wielu częściach kraju.
@cpast, Wbrew temu, co mówisz, Kalifornia prosi inaczej - nieoznakowane samochody drogowe stanowiłyby kontrolery prędkości i są wyraźnie nielegalne w Kalifornii w zakresie egzekwowania przepisów związanych z prędkością. http://forums.officer.com/t99296/ http://www.metnews.com/articles/2008/dyer052308.htm
@cnst Słownik może się różnić w zależności od Twojej definicji „dużo”. Wiem dobrze, że Kalifornia nie zezwala na nieoznakowane pojazdy dla funkcjonariuszy, których głównym obowiązkiem jest kontrola ruchu drogowego (jednak * absolutnie * ważne jest, aby funkcjonariusz wykonujący inne obowiązki używał nieoznakowanego pojazdu, a ten funkcjonariusz może * absolutnie * wykonywać zatrzymuje się w przypadku zaobserwowanych wykroczeń; w Kalifornii należy zatrzymać się, aby dostać się nieoznakowanego samochodu. Ponadto nie wszystkie przystanki dotyczą wykroczeń drogowych). Ale inne stany to nie Kalifornia (ani Michigan) i nie rób tego w ten sposób.
@cpast czy wszystkie są szare? Kiedyś występowały w wielu ciemnych kolorach, takich jak nation i ciemnoniebieski. Myślę, że kiedyś widziałem ciężarówkę z lodami z belką świetlną, która kogoś podjechała. Z mojego doświadczenia wynika również, że nie zawsze mają one pasek świetlny; czasami mają po prostu światła na desce rozdzielczej i wewnątrz (przyciemnianej) tylnej szyby. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​kierowcy tych pojazdów są niezmiennie w mundurach.
@cpast http: // artykuły.courant.com / 1999-03-28 / aktualności / 9903280173_1_unmarked-new-cars-troopers
Pięć odpowiedzi:
#1
+7
feetwet
2015-05-27 20:09:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W większości stanów musisz zjechać na pobocze i zatrzymać się dla dowolnego pojazdu wyświetlającego migające czerwone i / lub niebieskie światła, niezależnie od tego, czy zbliża się, czy wyprzedza. Jeśli nie, jesteś winny wykroczenia związanego z poruszaniem się. 1

Jeśli pojazd ze światłami wjeżdża za Tobą, to samo prawo zabrania Ci poruszania się. Takie jest więc prawo dotyczące zatrzymania przez nieoznakowany samochód.

Jeśli obawiasz się, że zostałeś zatrzymany w ten sposób przez osobę nieupoważnioną (osoby, które podszywały się z policji, były do ​​tego znane), powinieneś zadzwoń pod numer 911 i poproś dyspozytora o potwierdzenie, czy pozorny pojazd ratunkowy jest legalny. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli obawiasz się o swoje bezpieczeństwo, możesz zostać w samochodzie i poprosić o eskortę na znany posterunek policji przed ujawnieniem się. Np. oto rada jednego z patroli stanu Ohio State Highway:

Jeśli obszar, w którym się zatrzymujesz, wygląda na opuszczony, Miller powiedział, że nie musisz się tam zatrzymywać. W rzeczywistości powiedział: „Udaj się do tego dobrze oświetlonego miejsca lub budynku publicznego, straży pożarnej, szpitala”. [B] Zanim nawet się zatrzymasz, jeśli nie czujesz się bezpiecznie: „Użyj telefonu komórkowego, aby zadzwonić pod numer 9-1-1 i porozmawiaj z dyspozytorem, poinformuj ją o tym, co się dzieje, podaj swoją lokalizację i poproś, aby prowadziła tego, co chce, abyś zrobił. ”

Istnieją jurysdykcje, które ograniczają używanie„ nieoznakowanych ”samochodów przez policję.

Ta odpowiedź nie odnosi się do żadnego organu prawnego. Hiperłącza służą do porad dotyczących bezpieczeństwa osobistego, a nie prawa. Ludzie nie powinni akceptować niejasnych odniesień do „prawa” wymagającego tego, tego czy innego.
@PatrickConheady - Zalety. Problem z takim pytaniem polega na tym, że obowiązujące przepisy są zwykle uchwalane na poziomie stanowym, a czasem nawet niższych jurysdykcjach. * Przykłady * mogą pochodzić z określonych stanów i może istnieć kod modelu używany przez * wiele * stanów. Przydatną odpowiedzią byłyby cytaty z któregokolwiek z takich ustaw, podobnie jak przykłady niezgodnych z nimi ustaw.
#2
+1
Muze
2018-09-15 00:51:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tam, gdzie mieszkam, możesz zadzwonić pod numer 911 i zapytać, czy funkcjonariusz za tobą jest prawdziwy, zanim się zatrzymasz. Operator 911 powiadomi funkcjonariusza o sytuacji i sprawdzi, czy możesz zatrzymać się w bezpiecznym miejscu poza ruchem drogowym.

#3
  0
Victor Juliet
2015-05-27 14:57:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ustawodawca stanu Waszyngton stwierdza: „Jest niezgodne z prawem, aby jakikolwiek urzędnik publiczny zarządzający jakimkolwiek pojazdem będącym własnością hrabstwa, miasta, miasta lub organu publicznego w tym stanie innym niż stan Waszyngton lub przez nie kontrolowany i używany w interesach publicznych poruszać się w ten sam sposób na drogach publicznych tego stanu, chyba że i dopóki nie będą one wyświetlane na takim samochodzie lub innym pojeździe silnikowym w kontrastowych kolorach o wysokości nie mniejszej niż jedna czwarta cala w widocznym miejscu po prawej i lewej stronie nazwy tego hrabstwa, miasta, miasta lub innego organu publicznego, wraz z nazwą wydziału lub urzędu, w ramach którego pojazd jest używany. Niniejsza sekcja nie ma zastosowania do pojazdów biura szeryfa, lokalnego policja lub jakiekolwiek pojazdy używane przez lokalnych funkcjonariuszy pokojowych podlegających władzy publicznej do specjalnych tajnych lub poufnych celów śledczych. ”.

Tak więc pod pretekstem poufnych celów dochodzeniowych możesz Został zatrzymany przez nieoznakowany samochód policyjny, ponieważ możliwość interpretacji tego prawa jest bardzo niejasna.

Czy możesz podać cytat z cytowanego prawa?
Cytowana przez ciebie ustawa mówi, że używanie tego typu samochodu przez funkcjonariusza jest „niezgodne z prawem”. To inne pytanie niż to, czy rzekoma usterka techniczna upoważnia do zignorowania prośby funkcjonariusza o zatrzymanie się.
@chapka: Takie prawo * powinno * być interpretowane jako dające zwykłym obywatelom powód, by sądzić, że każdy, kto prowadzi samochód, który nie jest oznaczony w wymagany sposób, nie jest policjantem, któremu byliby zobowiązani przestrzegać. Niestety, z tego, co pamiętam, sąd w co najmniej jednym państwie podtrzymał zarzut „powstrzymywania się od aresztowania” w sytuacji, gdy obywatel wyraził wątpliwość, czy osoba starająca się o jego zatrzymanie jest policjantem, a policjant nie podjął żadnych starań jego legitymacja.
@supercat brzmi rozsądnie. Policjant po służbie w swoim prywatnym samochodzie jest nadal funkcjonariuszem policji i gdy zauważy przestępstwo w toku, może interweniować. Sam fakt, że nie jest w mundurze i nie siedzi w oficjalnym samochodzie, nie zmienia tego faktu. Niepokoi jednak to, że nie jest w stanie lub nie chce się zidentyfikować.
Każdy sędzia, który ukarze obywatela za odmowę wykonania rozkazów od kogoś, kto nie przedstawi dowodów na to, że jest policjantem, powinien zostać zapytany, czy obywatele powinni być posłuszni każdemu przypadkowemu oszustowi, który twierdzi, że jest policjantem. Jeśli odpowiedź brzmi tak, należy to podać do wiadomości publicznej. Jeśli nie, to powinno być sprzeczne z karą dla ludzi, którzy odmawiają rozkazów od ludzi, którzy twierdzą, że są gliniarzami, ale nie wykazują na to rzeczywistych dowodów.
#4
  0
chapka
2015-05-27 19:59:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W większości jurysdykcji jest nielegalne obsługiwanie świateł i syren przez kogokolwiek innego poza policjantem (lub inną klasą ratowników).

Innymi słowy, jeśli samochód ma pasek świateł lub nawet magnetyczne światło kopułkowe, nie jest „nieoznaczone” w jakimkolwiek rozsądnym znaczeniu tego słowa.

Wydaje mi się, że pytanie brzmi: jaki organ prawny wymaga, abyś zatrzymał się, gdy ciągnie cię zwykły radiowóz? Czy ten statut mówi: „Ale tylko jeśli samochód ma określony kolor?” Jeśli tak się nie stanie, jaką różnicę może to przynieść?

Pytanie dotyczy praw; ta odpowiedź nie określa żadnych przepisów.
#5
-4
Madisuncle
2016-06-27 02:19:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że wszyscy, z wyjątkiem nielicznych, są dobrymi Amerykanami po praniu mózgu, którzy są gotowi zrzec się swoich praw jako obywatela wolnego narodu. Prawie wszyscy mówią, że jeśli pojazd ma choćby jedną migającą lampę, trzeba się zatrzymać. To nie jest dalsze od prawdy. W wielkim demokratycznym stanie Nowy Jork mamy lampki grzecznościowe. Czy to czerwone, niebieskie czy zielone, jeśli jesteś strażakiem lub sanitariuszem, możesz używać tego światła. Żadne prawo nie mówi, że musisz zatrzymywać się, zwalniać lub hamować dla tego pojazdu. Zakładając, że strażak-ochotnik ma niebieskiego 4dr Chevy Malibu z czerwono-niebieską lampką na desce rozdzielczej. Czy masz sweter? Które prawo mówi, że musisz? Co się stanie, jeśli dziś jest to strażak, a jutro tajny oficer? Książki prawnicze należy czytać w taki sposób, aby chronić cywila. Bo przecież to rząd jest odpowiedzialny za ochronę przeciętnego człowieka.

Prawo Nowego Jorku * nie * zezwala na stosowanie czerwonych światełek kurtuazyjnych. Czerwone światła (inne niż wymagane przez prawo, takie jak światła hamowania) są ograniczone do autoryzowanych pojazdów uprzywilejowanych. Szefowie i zastępcy szefów ochotniczych straży pożarnych mogą zapalać czerwone światła na pojazdach, którymi zwykle jeżdżą, ale to dlatego, że te pojazdy * są * pojazdami ratunkowymi.
Pytanie dotyczy praw; ta odpowiedź nie określa żadnych przepisów. Jeśli nie ma odpowiedniego prawa, na przykład w Nowym Jorku, należy to zilustrować, przytaczając istniejące przepisy dotyczące korzystania z dróg, tak aby można było łatwo zweryfikować brak odpowiedniego prawa.
Przepraszam, że źle się powitałeś. Nigdy nie głosowałbym na nowego użytkownika. Wypróbuj inne pytanie lub witrynę SE tutaj. Wprowadzono nowe zasady, aby były bardziej przyjazne dla nowych użytkowników.
@MuzethegoodTroll. Prawie nigdy nie głosuję przeciw. Jestem w Nowej Zelandii. Rozważałbym odrzucenie odpowiedzi, która zaczęła się od aktywnego obrażania większości ludzi tutaj, ORAZ następnie dała w najlepszym przypadku wątpliwą lub prawdopodobnie fałszywą odpowiedź. Inni udzielili dobrych odpowiedzi, które wystarczająco dobrze wyjaśniają niuanse i prawdopodobne szczególne okoliczności, aby potwierdzić, że ta odpowiedź ma niską wartość, a podejście jest „nieprzydatne”. || Nie, nie odrzucam tego.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...