Pytanie:
Co się stanie, jeśli indonezyjski Trybunał Konstytucyjny orzeka na korzyść osoby straconej?
HDE 226868
2015-05-28 02:46:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przed egzekucjami przemytników narkotyków w Indonezji na początku tego roku, australijscy urzędnicy nalegali na opóźnienie egzekucji z powodu ostatecznej apelacji w Trybunale Konstytucyjnym Indonezji. Prezydent Joko Widodo nie udzielił zatrzymanym łaski, więc egzekucje były kontynuowane.

Nie wiem, jak przebiegało postępowanie w tym sądzie po egzekucji, ale zakładam, że wynik nie był korzystny (zmarłych) więźniów.

Co by się stało, gdyby sąd orzekł na korzyść więźniów po egzekucjach?

Jeden odpowiedź:
#1
+7
HDE 226868
2015-05-28 02:46:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Praktycznie nic.

Tuż przed wysłaniem pytania znalazłem ten artykuł i byłem zaintrygowany.

Dżakarta: Sąd Konstytucyjny Indonezji brak uprawnień do zmiany wyroków śmierci na Bali 9 organizatorów, Myurana Sukumarana i Andrew Chana, ani do wydawania jakichkolwiek orzeczeń w ich sprawie, mówi indonezyjski ekspert prawny Tim Lindsey.

Zamiast tego prawnicy tych dwóch mężczyzn mają nadzieję, że prezydent Indonezji Joko Widodo znajdą się pod presją polityczną, aby ponownie ocenić ich prośby o litość, jeśli sąd orzeknie, że konstytucja wymaga od prezydenta właściwego rozważenia wniosków o ułaskawienie.

Innymi słowy, jedyna osoba, która może coś zmienić było Widodo 1 . Jedyną rzeczą, jaką mogliby uzyskać prawnicy, byłoby opóźnienie egzekucji, co skłania do dalszych próśb do prezydenta.

Ten artykuł wyjaśnia sprawę: sprawa mógł mieć wpływ, ponieważ zakwestionował procedury ułaskawienia prezydenta, szczególnie w odniesieniu do cudzoziemców, ale sąd nie mógł uchylić wyroków śmierci. Zwykle jego orzeczenia są wiążące, ale w tym przypadku tak nie było.


1 Nie chcę sugerować, że to wszystko jego wina; Przepraszam, jeśli wydaje mi się, że tak.

Oznacza to, że orzeczenie sądu służyłoby wyłącznie jako oświadczenie, a nie orzeczenie nakładające obowiązek? Czy tak działa sąd we wszystkich swoich sprawach, czy tylko w sprawach dotyczących kary śmierci?
@Roy Tak do pierwszego; Nie jestem pewien drugiego. Aktualizacja: [Wikipedia] (http://en.wikipedia.org/wiki/Constitutional_Court_of_Indonesia) sugeruje, że normalnie ma władzę; kara śmierci jest wyjątkiem,


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...