Pytanie:
Czy standardowe zastrzeżenie prawne chroni autorów treści w witrynie internetowej?
jimsug
2015-05-27 11:29:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W szczególności, jeśli sama witryna zawiera zastrzeżenia prawne, aby chronić się przed sporami sądowymi wynikającymi z udzielonych na jej temat porad prawnych, czy podobne zastrzeżenie dotyczące zrzeczenia się praw autorów treści w witrynie chroniłoby tych autorów?

Jeden odpowiedź:
#1
+6
Victor Juliet
2015-05-27 14:47:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrzeczenie się odpowiedzialności dotyczące autorów treści w witrynie może / nie może chronić tych autorów w zależności od:

  1. Widoczności wyłączenia odpowiedzialności w witrynie internetowej
  2. Od tego, czy można udowodnić, że zrzeczenie się odpowiedzialności zostało uwzględnione celowo w celu podania do wiadomości użytkownika.
  3. Miejsce sporu.
  4. W Stanach Zjednoczonych wiele sądów orzekło na korzyść wyłączenia odpowiedzialności, jeśli zostały strategicznie rozmieszczone, aby użytkownik nie mógł ich przegapić.
  5. Z drugiej strony w Unii Europejskiej istnieje dyrektywa, która znosi nałożone zobowiązania prawne, co sprawiłoby, że wyłączenia odpowiedzialności byłyby niewykonalne.

Aby uzyskać więcej informacji, skorzystaj z tego linkuTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...