Pytanie:
Jakie prawa mają obcokrajowcy, gdy CBP chce przeszukać ich laptopa?
Lucas Kauffman
2015-05-27 10:35:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odkąd przejęcie laptopów i innych urządzeń elektronicznych na granicach Stanów Zjednoczonych stało się legalne bez nakazu (w tym kopiowania danych), 7% podróżujących służbowo ACTE zgłosiło, że padło ofiarą zajęcia. już w lutym 2008 r..

Ostatnio USA Sędzia okręgowy Amy B. Jackson wydała rządowi od dawna spóźnioną krytykę w tej sprawie. O ile jej orzeczenie opiera się na szczególnie rażących okolicznościach tej sprawy (czekanie, aż ktoś wyjdzie w celu obejścia nakazu, przejęcie laptopa bez przeszukiwania go i przetransportowania go do zobrazowania i analizy sądowej, słaba końcówka i brak jakichkolwiek zarzutów o popełnienie aktualnego przestępstwa), stanowczo odrzuca twierdzenie CBP, że nie trzeba podejrzewać, by robić na granicy, co zechce, w zakresie urządzeń cyfrowych.

Amerykanie mogą powoływać się na Czwartą Poprawkę, ale co mogą zrobić obcokrajowcy?

Piąta poprawka jest nieistotna; poszukiwanie i konfiskata to * czwarta * poprawka. Ponadto TSA nie jest amerykańskim urzędem celnym; to jest CBP, a te dwie agencje bardzo się od siebie różnią (między innymi TSA nie ma nic wspólnego z granicami).
@cpast poprawił to
Poza tym sprawa, którą przytoczyłeś * dotyczyła * obcego obywatela. (i to wciąż jest czwarta poprawka, a nie piąta poprawka).
Problem z tą sprawą nie polegał na tym, że CBP chciało przeszukać laptopa, ale na tym, że robiła to w celu obejścia innych przepisów dotyczących przeszukania i zajęcia. Wszystko, za co jest oskarżone CBP, to egzekwowanie ograniczeń importowych / eksportowych lub innych nakazów prawnych.
Jeden odpowiedź:
#1
+5
cpast
2015-05-27 10:44:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obcokrajowcy mają takie samo prawo do ochrony przed rewizjami i zajęciem, jak obywatele amerykańscy, zgodnie z czwartą poprawką. Sprawa, którą cytowałeś, dotyczyła obywatela Korei Południowej, któremu udało się skutecznie zatuszować dowody z nieuzasadnionego przeszukania granicy.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...