Pytanie:
Jak dziś uczyć się prawa, jak ci prawnicy, którzy w przeszłości nigdy nie poszli na studia prawnicze?
AYX.CLDR
2015-05-27 09:47:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Można po prostu przeczytać podręczniki prawnicze i orzeczenia sądowe, ale co jeszcze?

Samodzielna nauka z jakim celem? W rzeczywistości najlepszym sposobem jest „pójście do szkoły prawniczej”, dlatego jest szkoła prawnicza.
@cpast Jeśli masz odpowiedź, którą możesz wnieść, umieść ją poniżej. Dzięki.
@cpast: „idź do szkoły prawniczej” NIE jest najlepszym sposobem, jeśli nie masz funduszy lub 4 lat do wydania.
Trzy odpowiedzi:
kevin
2015-05-27 18:33:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz po prostu zdobyć wiedzę z zakresu prawa, czytanie jest najskuteczniejszym sposobem.

Nawet kursy prawnicze (przynajmniej tam, skąd pochodzę) składają się z wielu lektur. Przeczytaj, przeczytaj, przeczytaj. Zazwyczaj są to:

  1. Prawodawstwo (tj. aktualne prawo). Jeśli bierzesz udział w zajęciach z własności intelektualnej, otrzymasz zadanie zapoznania się z prawami autorskimi. Na zajęciach z prawa karnego przeczytasz przepisy dotyczące ścigania i definicje prawne różnych przestępstw.
  2. Podręczniki / slajdy z wykładów. Zapewnią laikom wyjaśnienie pojęć i terminów, z którymi można się spotkać w przepisach, wraz z prostymi przykładami.
  3. Sprawy prawne. Są one szczególnie ważne w kraju, w którym obowiązuje prawo zwyczajowe.

Fakt: nie można nauczyć się każdego aspektu prawa. Jest po prostu za dużo. Dlatego są prawnicy, którzy specjalizują się w umowach, odszkodowaniach za wypadek, sporze o ziemię itp.

jqning
2015-10-11 09:01:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W stanach Kalifornia, Maine, Vermont, Wirginia i Waszyngton kandydat, który nie uczęszczał do szkoły prawniczej, może przystąpić do egzaminu adwokackiego po przeczytaniu prawa u sędziego lub w trakcie wykonywania zawodu adwokata przez dłuższy czas.
W 2013 roku 60 osób zostało prawnikami w ten sposób z 84 000 uzyskanych w szkołach prawniczych.

z Wikipedii®

O ile wiem, ta odpowiedź ma trzy głosy przeciw, ale nikt nie skomentował, co w niej jest nie tak.
Jest bezpośrednio kopiowany i wklejany bez dodatkowego wglądu lub niezależnego komentarza. Równie dobrze mogłeś właśnie skomentować link do właściwej strony, przynajmniej wtedy kontekst i dokładne źródło stwierdzeń jest dostępne.
Stos @Nij nie lubi umieszczać linków do stron, ponieważ zawartość stron znika lub zmienia się. To jest właściwy sposób, aby to zrobić.
To absolutnie nie jest właściwy sposób. Podaj link do możliwie najdokładniejszego źródła, ** następnie ** zacytuj tekst tak, jak jest to istotne, ** następnie ** wyjaśnij, dlaczego * jest * trafny. W tej chwili można by w ogóle napisać cokolwiek i umieścić pod nim „z Wikipedii” - nie mamy możliwości sprawdzenia tego i nie wykazałeś, dlaczego te informacje są w ogóle ważne.
@Nij Sposób, w jaki odpowiadam na pytania, jest w porządku. Jednak już drugi raz w ciągu tygodnia przedstawiłeś swoją opinię na temat udzielonych przeze mnie odpowiedzi. I nie chodzi o dokładność informacji, ale o format i styl odpowiedzi. Jeśli naprawdę myślisz, że użytkownicy „nie mają możliwości sprawdzenia (moja odpowiedź)”, to problem nie dotyczy tego, jak odpowiadam, ale tego, jak korzystasz z Internetu. Ale wiesz, że to nieprawda; wiesz, że istnieje sposób na sprawdzenie odpowiedzi, więc po prostu jesteś irytujący. Niepomocne.
Mark Rosenblitt-Janssen
2017-11-09 00:21:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zignoruj ​​pozostałe odpowiedzi - są one symbolem tego, co jest obecnie nie tak z prawem.

Jeśli chcesz zrozumieć prawo, musisz zrozumieć, do czego ono służy: nie chodzi o tworzenie prawników.

Dowiedz się, o co walczyli amerykańscy rewolucjoniści. Przeczytaj Deklarację Niepodległości i skontaktuj się z Duchem Prawa. Zobowiązanie do wierności również to ma.

Ze względu na wspólne wartości ludzkości istnieją tylko dwa filary, na których opiera się całe prawo: Wolność i Sprawiedliwość. Zrozum je, opanuj dialektykę i nie będziesz potrzebować dyplomu.

To nie odpowiada na pytanie, jak skutecznie uczyć się prawa. Pytanie nie określa również jurysdykcji, więc oświadczenie o niepodległości i przyrzeczenie wierności są albo nieistotne, albo aktywnie błędne dla większości słuchaczy.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...