Pytanie:
Wykorzystywanie wód międzynarodowych do prowadzenia nielegalnej działalności w pobliżu kraju
gmauch
2015-05-27 20:09:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Załóżmy, że mam statek pod banderą kraju, w którym pewne działania są legalne, ale w większości innych krajów nie ma ich (np. używanie narkotyków lub prostytucja są w Holandii). Załóżmy ponownie, że spełniam każdy aspekt, aby zgodnie z prawem kontynuować te działania pod flagą kraju. Czy mogę zakotwiczyć statek tuż za wodami terytorialnymi innego kraju i zapewnić środek transportu z tego kraju na mój statek? Czy byłoby to nielegalne?

To tylko pytanie teoretyczne, więc jeśli to pomoże, osoby odpowiadające mogą założyć, że w pobliżu znajduje się jakiś konkretny kraj, w którym ten statek mógłby być zakotwiczony.

Dwa odpowiedzi:
#1
+16
chapka
2015-05-27 21:06:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze: błędne jest przekonanie, że wody międzynarodowe są „bezprawne”; wiele aspektów międzynarodowego prawa morskiego jest określonych w traktatach międzynarodowych.

Po drugie: kraje mogą uzyskać jurysdykcję nad przestępstwami, które miały miejsce poza ich własnym terytorium zgodnie z wieloma doktrynami: na przykład, jeśli używałeś swojej łodzi do handlu ludźmi lub prostytucji dziecięcej, Stany Zjednoczone prawdopodobnie miałyby jurysdykcję nad każdym przypadkiem, w którym Amerykanin byłby ofiarą zgodnie z doktryną biernej osobowości. Zobacz United States v. Roberts, 1 F.Supp. 2d 601 (ED La. 1998).

Po trzecie: nawet jeśli statek znajdował się na wodach międzynarodowych, wszelkie działania podjęte w Stanach Zjednoczonych w celu pozyskania klientów - reklama, zabieranie pasażerów, a nawet przechowywanie zarobków w bankach tego kraju - stanowiłoby oddzielną podstawę jurysdykcji.

Co ciekawe, podczas gdy niektóre przestępstwa (takie jak dziecięca prostytucja, o której wspomniałeś) są nielegalne dla obywatela USA, przynajmniej uczestnicząc w nich nawet na wodach międzynarodowych, niektóre inne przestępstwa, takie jak pornografia dziecięca, nie są.
#2
+8
Chad
2015-05-28 01:16:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podejrzewam, że napotkasz pierwszy problem, ponieważ w większości krajów namawianie do nielegalnych działań jest również nielegalne, nawet jeśli takie działania są legalne w miejscu, w którym planujesz je hostować. Na przykład w Iowa kiedyś było legalne uprawianie hazardu w wieku 19 lat. Jednak w Illinois było to nielegalne, chyba że miałeś 21 lat. Więc jeśli poprosisz 19 i 20-latków w Illinois, aby pojechali autobusem do Iowa w celu uprawiania hazardu, jest to nielegalne. . (Był przypadek, w którym dokładnie to się wydarzyło, mimo że było to wstępne przeplatanie stron internetowych, więc nie znaleziono linku)

Wiele krajów zabrania również nęcenia. Zatem kotwiczenie tuż poza wodami terytorialnymi w celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców tego terytorium prawdopodobnie należy do tej kategorii. Nawet jeśli nie zapewniasz transportu. W rzeczywistości, jeśli przy transporcie współpracujesz z osobą trzecią, możesz naruszyć przepisy dotyczące spisku.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...