Pytanie:
Czy czarny pas musi informować policję, że jest czarnym pasem
Sam I am says Reinstate Monica
2015-05-27 07:28:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ktoś, kogo znałem, powiedział mi, że jeśli zostanie pociągnięty czarny pas w sztukach walki, musi powiedzieć policji, że ma czarny pas, ponieważ jest śmiercionośną bronią.

Powiedziałem mu, że mu nie wierzę, ponieważ brzmi to zbyt groźnie, ale wydawał się naprawdę przekonany, że to prawda.

Czy to prawda?

Jeden odpowiedź:
#1
+13
feetwet
2015-05-27 08:10:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trudno udowodnić coś negatywnego, ale odpowiedź brzmi: nie. Oto wsparcie:

Jonathan Maberry

To jest jedna z najstarszych legend amerykańskich sztuk walki i nie ma w niej absolutnie żadnej podstawy ani rzeczywistości. Po pierwsze, w rządzie USA nie ma żadnego departamentu ani procesu regulującego sztukę walki, co oznacza, że ​​nie ma instrumentu umożliwiającego identyfikację osób uprawiających sztuki walki, ani rządowej metody, za pomocą której można by oceniać praktykujących. ... Właściwie nie ma kraju na ziemi, w którym artyści sztuk walki musieliby zarejestrować się jako broń, śmiertelna lub inna.

Ten mit ma swoje korzenie w dwóch różnych aspektach historii połowy XX wieku. W Japonii po drugiej wojnie światowej tradycyjne sztuki walki zostały zdelegalizowane, a zapisy osób, które były doświadczonymi praktykami sztuk walki, były przechowywane. To był nieco antyjapoński sprzeciw po wojnie i trwał tylko kilka lat. Nie powtórzyło się i nigdy nie rozprzestrzeniło się poza granice Japonii.

Drugi korzeń jest zasadzony w glebie bogatej i często oburzającej historii boksu zawodowego. W erze Joe Lewisa (boksera, a nie mistrza karate) powszechnym chwytem reklamowym było posiadanie policji pod ręką podczas konferencji prasowej w celu „zarejestrowania” boksera jako śmiercionośnej broni. Zrozum, to był tylko chwyt reklamowy i nie miał większej wagi prawnej niż otrzymanie klucza do miasta w rzeczywistości oznacza, że ​​możesz otworzyć za jego pomocą dowolne drzwi i po prostu wejść.

W sprawach sądowych, w których dochodzi do brutalnych konfrontacji, prawnicy a sędziowie mogą doradzić ławie przysięgłych, aby przy ocenie faktów w sprawie wzięli pod uwagę sztuki walki, boks lub trening wojskowy danej osoby. Na przykład w Matter of the Welfare of D.S.F., 416 N.W.2d 772 (Minn. Aplikacja. 1988), Sąd Apelacyjny w Minnesocie stwierdził, że pozwany, który miał „znaczne doświadczenie w karate”, był wystarczająco świadomy potencjału jego ciosów, aby umyślnie złamać szczękę powodowi. Ale to znacznie różni się od prawnego stwierdzenia, że ​​dana osoba jest zarejestrowaną lub licencjonowaną „śmiercionośną bronią”.

Nie dokładnie. Mogą zostać oskarżeni o napaść na przestępstwo, a prokurator może argumentować, że prawdopodobnie spowodowali poważne obrażenia ciała z powodu ich szkolenia / wiedzy, ale sprzeciwiam się ustaleniu prawa, że ​​gołe ręce lub stopy stanowią „śmiercionośną broń”, bo to jest zdefiniowane pojęcie art.
warto też wziąć pod uwagę, że bez użycia broni można spowodować każdy rodzaj obrażeń ciała, a nawet śmierć, nawet przy braku szkolenia lub wiedzy.
@phoog Rzeczywiście. FBI przechowuje [dane dotyczące broni] (https://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/crime-in-the-us/2012/crime-in-the-us-2012/offenses- znane-organom ścigania / rozszerzone-zabójstwo / rozszerzone_homicide_data_table_8_murder_victims_by_weapon_2008-2012.xls) używane w zabójstwach w USA. Kategoria „Broń osobista” (uderzanie pięściami, kopanie, popychanie itp.) Odpowiada za więcej zabójstw niż karabiny i strzelby razem wzięte.
Na moich zajęciach sztuk walki jako młody instruktor powiedział nam, że kiedy osiągnął swój czarny pas piątego stopnia, musiał zarejestrować swoje ręce jako „śmiercionośną broń”, ze względu na zmierzoną liczbę funtów siły, którą był w stanie zadając cios, a potem musiał powiadomić linie lotnicze o tym statusie podczas lotu, aby mogły zapewnić, że jego lot będzie miał na pokładzie marszałka lotnictwa, a marszałek był świadomy. Ale oczywiście jest to czysto anegdotyczne.
@DanHenderson: Jest to również czysto BS Bardzo chciałbym zobaczyć formularz i / lub statut dowolnego rządu Stanów Zjednoczonych dotyczący „rejestracji śmiercionośnej broni”. Nie mamy nawet rejestrów _gun_, z wyjątkiem kilku nieuczciwych gmin.
@feetwet Właśnie zrobiłem szybkie wyszukiwanie w Google, które wspiera Twoją pozycję. Musiał to być po prostu wymóg jego własnego instruktora lub szkoły, w przeciwieństwie do jakiegokolwiek wiążącego wymogu prawnego. Znalazłem dodatkowy tekst cytowanego powyżej artykułu: _Jest jednak naprawdę niepokojące, że niektórzy artyści sztuk walki noszą „karty rejestracyjne”, które otrzymali od swoich instruktorów. Ci instruktorzy pobierają od nich wysoką opłatę za rejestrację, a uczniowie wierzą w to, co im powiedziano - że są teraz wymienieni jako śmiercionośna broń.
@DanHenderson: Nie mogę sobie również wyobrazić rozsądnie rozsądnej osoby, która wielokrotnie próbowała „powiadomić linię lotniczą” o swoim statusie „śmiercionośnej broni”. A może zdarza się to na tyle często, że otrzymują gotową odpowiedź, na przykład: „OK, proszę pana, powiadomimy Homeland Security”. Albo: „Proszę pana, jak wiecie, TSA zakazało używania śmiercionośnej broni w lotach komercyjnych. Pamiętaj, aby zdjąć ręce przed przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa. Możesz je umieścić w bagażu rejestrowanym”.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...