Pytanie:
Czy użytkownicy forum, którzy ustalą swoją tożsamość, są bardziej uprawnieni do ochrony przed zniesławieniem?
Jason Aller
2015-05-29 22:10:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy na forum internetowym lub w sieci społecznościowej użytkownik, który wiąże tożsamość swojej obecności ze swoją rzeczywistą tożsamością, ma większe szanse na zniesławienie niż użytkownik, który używa pseudonimu?

Zapytany w inny sposób, czy możliwe jest zniesławienie anonimowego pseudonimu?

albo masz prawo do ochrony, albo nie. Nie znam żadnych stopni ochrony.
Jeden odpowiedź:
#1
+4
HDE 226868
2015-05-29 23:12:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Naprawdę nie ma różnicy.

Cytując tutaj,

A jeśli zmienię imię tej osoby?

Aby zgłosić roszczenie o zniesławienie, nie trzeba wymieniać nazwiska osoby, która domaga się zniesławienia - wystarczy, że powód będzie można go zidentyfikować. Jeśli więc zniesławisz „szefa rządu, który zamieszkuje przy 1600 Pennsylvania Avenue”, nadal można go zidentyfikować jako prezydenta.

Od czego to wszystko zależy? Zależy to od tego, jak łatwo jest zidentyfikować powoda posługującego się pseudonimem. Nie mają większej możliwości regresu per se - ani nie mają większej ochrony prawnej - ale może być im trudniej wygrać sprawę. Z drugiej strony stwierdzenie może nie wyrządzić im takiej krzywdy w porównaniu z osobą używającą ich prawdziwego imienia i nazwiska.

** uwaga: ** poza skandalicznym fałszem, zniesławienie urzędnika publicznego jest prawie niemożliwe.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...