Pytanie:
Czy osoba rozwiedziona / wdowa / wdowiec w Tajlandii w wieku poniżej 20 lat zachowuje prawo sui juris?
HDE 226868
2015-05-29 05:43:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Tajlandii osoba niepełnoletnia (która nie otrzymała sui juris ) to osoba poniżej 20 roku życia. Wyjątkiem jest jeśli osoba jest w związku małżeńskim - co może się zdarzyć, gdy obie strony mają powyżej 17 lat.

Powiedzmy, że osoba w wieku 18 lat wychodzi za mąż. Małżeństwo mogłoby zostać rozwiązane w przypadku rozwodu lub śmierci drugiego partnera.

Jeśli rozwiązanie to nastąpi przed 20. urodzinami osoby, czy zachowuje ona sui juris ?

Domyślam się, że ktoś, kto jest żonaty, przekroczył „próg” sui juris i nie wróci; ale to tylko przypuszczenie.
@TomAu Zgadzam się: w przeciwnym razie byłoby to całkowicie szalone, ponieważ być może podpisałeś umowę, a wtedy nie będziesz mógł jej modyfikować ani podpisywać innych podobnych umów. Ale całkowicie szalone prawa istnieją, więc, z głębokim smutkiem, jest to bardzo ważne pytanie.
Jeden odpowiedź:
#1
+5
Hijiri
2015-10-23 23:39:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zachowują sui juris po „rozwodzie” lub śmierci małżonka.

Małoletni staje się sui juris po zawarciu małżeństwa (małżeństwo cywilne zgodnie z art. 1448 tajskiego kodeksu cywilnego i handlowego). [Sztuka. 20] Status sui juris nie zostanie unieważniony przez rozwód lub śmierć. Zasada ta nie jest zapisana w ustawach, ale jest interpretowana w ten sposób.

Jeśli jednak sąd orzekł, że małżeństwo jest nieważne (np. Ważne małżeństwo nie istnieje z powodu małżeństwa osób tej samej płci, poligamii, pokrewieństwo itp.), a współmałżonek ma mniej niż 20 lat, jego status sui juris również traci ważność.



To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...